KULAK KAŞINTISI NEDENLERİ KULAK KAŞINMASI TEDAVİ

2009-03-09 23:51:00

Esasen kulak kaşıntısının nedeni olan olayların çoğu kulaklarına yabancı cisim sokarak kaşıyanlardan oluşuyor.Bu işlem yani kulağı karıştırmanız rahatsız olduğunuz kaşıntı hissini o anda rahatlatacak ama sonrasında daha fazla kaşıntı ile sizi rahatsız edecektir bunu hiç bir zaman unutmayın.Yani giderek artan bir kaşıntı hissi oluşacaktır.Kulağınız kaşınıyorsa kulağınıza müdahale etmeyin bir müddet sonra kendi geçecekti. Bu noktada bu hastaların çoğunun önemli bir hastalığı olmadığını vurgulamak gerekir. Lakin kulağınızda kaşıma hissi hissediyorsanız ve kaşımadığınız halde geçmiyorsa derhal bir kulak burun boğaz doktoruna muayene olmalısınız.

Kulaktaki bu kaşıntı hissinin nedeni hastanın kulağını kaşımasına bağlı dış kulak yolunda egzema gelişmesidir..Daha da ilerlediği durumda kulak mantarı oluşacaktır. Kulak mantarı mutlaka kbb uzmanınca tedavi edilmesi gereken önemli bir hastalıktır. 

Mantar ve egzema dışında aşırı baharatlı beslenme alışkanlığı, başka sistemik hastalıklar ve kronik orta kulak iltihabı da kaşıntı oluşturabilir.

Ancak özetle şunu vurgulamakta fayda var; kulağınızı karıştırma alışkanlığını bırakırsanız büyük ölçüde bu rahatlamanızı sağlar..Buna rağmen devam eden kaşıntı varsa bir kulak burun boğaz uzmanına başvurmanızda fayda vardır.. Unutmayın eğer kulağınızda ciddi bir ağrı veya sürekli kaşımadığınız halde büyük bi kaşıntı varsa basınçtan kaynaklanan bir enfeksiyonla karşılaşabilirsiniz. Ha şunu da söylemekte yarar var dünyada en acı veren ağrılar 1-diş ağrısı 2-kulak ağrısıdır. Bu durumda kulağınızı ihmal etmeyin.

   Hepinize sağlıklı günler dileklerimle


14818
0
0
Yorum Yaz