PROF. DR. AHMET MARANKİ DEN TANSİYONU DÜŞÜRMEK İÇİN TAVSİYELER Ö

2009-02-22 19:38:00
Prof. Dr. Ahmet Maranki Tansiyonu Düşürmek

Prof.Dr.Ahmet Maranki günümüzde genç yaştaki insanların bile yakalandığı tansiyon hastalığının çok ciddi bir hastalık olduğunu belirtti. Tansiyonu dengelemek çok önemlidir .Diyen maranki bunun için günde 1 çay kaşığının onda birini geçmeyecek kadar tuz kullanmak gerekir ayrıca sarımsak,alıç çayı ,limon,zeytin yaprağı çayının tansiyonu düşürücü etkisi vardır.


tansiyonu düşürücü Tansiyonu dengeleyen doğal formüller


-Sabahları aç karnına 4-5 adet ceviz içi yenilmesi ve uzunca bir süre devam edilmesi durumunda tansiyon düşürücü etkisi vardır.


-1-2 çay kaşığı ince kıyılmış ökse otu 1bardak soğuk suda 8 -10 dakika bekletilir.Daha sonra hiç bir tatladırıcı koyulmadan sabahları aç karnına içilir.


-Biberiye bitkisinin tansiyonu düşürücü etkisi vardır:.1bardak kaynamış suyun içersine 1 çay kaşığı biberiye koyulur ve demlenmesi beklenr daha sonra süzülerek içilir.(Biberiyeyi kaynatarak içmeyiniz)


-1 su bardağı suya 4-5 gr kimyon koyulur 10 dakika bekletilir ve günde 2-3 bardak içilirse tansiyon düşer.


-Yemeklerden önce 100-150 gr çilek yenilirse tansiyonu düşürür.


-500Litre suya 3 adet soğan ince ince göğrandıktan sonra 1 gece bekletilir, sabah süzülür ve günde 3 kere yemeklerden yarım saat önce 1 fincan içilirse tansiyonu düşürücü etkisi vardır.


-Günde 2-3 bardak alıç çayı balla tatlandırılarak aç karnına yada öğün aralarında içildiği zaman tansiyonu düşürür.

Ahmet Maranki

14294
0
0
Yorum Yaz